رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گرد
  • رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گردعکس شماره 1
  • رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گردعکس شماره 2
  • رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گردعکس شماره 3
  • رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گردعکس شماره 4

رولبرینگ AXW45 سوزنی کف گرد

Axial Needle Roller Bearing AXW45 45x68x4.2mm

ﺷﻨﺎﺳﻪ:

4012

ﺑﺮﻧﺪ:

SKF

ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪی:

رولبرینگ AXW
برای سفارش تماس بگیرید

رولبرینگ های سوزنی کف گرد دارای غلتک های سوزنی به عنوان عناصر نورد هستند و برای بارهای و محوری مناسب هستند.

ابعاد : 45x68x4.2mm

جنس قفسه : کروم فولاد

جنس حلقه و غلتک ها : کروم فولاد

رولبرینگ AXW۴۵ سوزنی کف گرد

مشخصات

جنس
کروم فولاد
قطر داخلی
45 میلی متر
پهنا
4.2 میلی متر
قطر خارجی
68 میلی متر
جنس قفسه
فولاد کروم

"رولبرینگ سوزنی کف گرد" این رولبرینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین بوده و ضمن حساس نبودن به بارهای ضربه ای به حداقل فضای محوری ممکن برای نصب نیاز دارنداین رولبرینگ ها بار محوری را فقط از یک سمت میتوانند متحمل شوند

این برینگ شامل واشر محفظه، واشر شافت و مجموعه قفسه و غلتک هاست. میتوان مجموعه قفسه و غلتک ها را فقط با یک واشر کفی بکار برد و این درحالتی است که محل قرار برینگ از سختی و صافی کافی سطح برخوردارباشد.

واشرهای رولبرینگ

مانند رولبرینگ های استوانه ای کف گرد، در این نوع نیز می توان به جای استفاده از واشرهای محفظه و شافت از واشرهای شیار دار و واشرهای کفی استفاده نمود. واشرهای شیاردار از جنس فولاد کرومی سخت کاری شده هستند. شیار آنها پرداخت شده و بقیه سطوح ماشینکاری شده اند.

در مواردی که دقت به هم مرکز بودن واشرها، زیاد مورد نیاز نباشد، می توان از این نوع واشرها به عنوان واشر شافت و محفظه استفاده نمود.

واشر کفی معمولاً ضخامت بسیارکمی داشته ۱mm و از جنس فولاد فنر است. این نوع واشرها نیز می توانند به جای واشرمحفظه یا شافت بکار برده شوند.

در این رولبرینگ ها، می توان با استفاده از یک واشر میانی و دو سری مجموعه قفسه و غلتک رولبرینگ را دو طرفه کرد که بار محوری را از دو طرف متحمل شود. در رولبرینگ های کف گرد سوزنی هیچ نوعی ناهمراستایی مجاز نیست.

قفسه سوزنی های رولبرینگ کف گرد فولادی و در بعضی موارد فیبری است که در این حالت برینگ تا دمای ۱۲۰ºc توانایی کارکرد دارد.

در قطعاتی که با رولبرینگ تماس مستقیم دارند مسائلی نظیر دارا بودن زاویه درست نسبت به محور شافت و حالت یک نواخت داشتن ( پله ای نبودن ) از اهمیت خاصی برخوردار است. 

در صورت عدم استفاده از واشرهای محفظه و شافت، سختی سطحی که مجموعه قفسه و غلتک ها بر روی آن قرار میگیرد باید بین  ۵۸HRC الی ۶۴HRC بوده و زبری سطح از ۰.۲µm بالاتر نباشد(Ra<0.2 m). درجه سختی پایین تر به منزله افت ظرفیت تحمل بار مجموعه خواهد بود.

هدایت شعاعی مجموعه قفسه و غلتک ها بخصوص در سرعتهای بالا ضروری است